Tirolsko má pre každého „v rukáve“ ponuku na mieru – od rušných a elegantných športových stredísk St. Anton a Kitzbühel, cez romantické doliny Pitztal a Ötztal až po Národný park Großglockner a Großvenediger v idylickom Východnom Tirolsku.

Tirolsko je formované Alpami. Mohutné štíty, divoké rokliny a pôvodné oblasti národných parkov a Národného parku Vysoké Taury pozývajú návštevníkov objavovať „srdce Álp“. Peší turisti, horolezci, horskí cyklisti i lyžiari z celého sveta vyhľadávajú Tirolsko, ako krajinu ľadovcov a krištáľovo čistých horských plies už po stáročia. Prázdninové dediny v Innsbrucku i malebná plošina olympijského strediska Seefeld (dejisko zimnej olympiády v roku 1964 a 1976) majú pre Vás pripravenú vzrušujúcu zmes action a kultúry. V okolí mestečka Hall Vás neočaria iba unikátne „Krištáľové svety“, ale i stredoveké zámky, hrady a kostoly. V regióne Karwendel je lákadlom „strieborné“ mesto Schwaz. A v Stubaitale a Wipptale – ak sa venujete horským športom – na Vás čaká skutočné športové Eldorado.

Zámok Ambras

Arcivojvoda Ferdinand II. kedysi úplne ukážkovo plnil svoju úlohu renesančného kniežaťa tým, ako intenzívne podporoval umenie a vedu, a v podobe 18 vitrín vysokých až po strop položil základ dnešným múzeám. Myšlienky tohto veľkého mecenáša žijú neustále aj dnes na zámku Ambras, ktorý krásne Tirolsko ukrýva.

Zámok Ambras, impozantná stavba 100 metrov nad riekou Inn, je domovom svetoznámej zbierky sochárskych diel z obdobia neskorého stredoveku v obrazovej galérii Habsburgovcov, komnaty umenia a zázrakov s výnimočnými umeleckými predmetmi, zbrojnice a zbierky gotických sôch.

www.schlossambras-innsbruck.at

Tirolsko - zámok ambras

Pevnosť Kufstein

Rakúske Tirolsko ponúka aj pevnosť Kufstein. Prvá písomná zmienka o hrade Kufstein je spred viac ako 800 rokov. Vzhľadom na jeho dôležitú strategickú polohu v Bavorsku a neustále dobýjanie Habsburgovcami, bol hrad v priebehu storočí prestavaný na mocnú pevnosť. Pri prehliadke hradu majú návštevníci možnosť spoznať skoro 60 metrov „Hlbokú studňu“, podzemnú skalnú chodbu, záhradu s úžitkovými plodinami a bylinkami, vojenské zariadenia pevnosti, ako aj zámockú rotundu s drevenou obrannou strieškou.

Výstavy, napr. spojené s tirolskou históriou, znázorňujú život od stredoveku až po 20. storočie. Hrdinský organ – so 65 pedálmi a 4.948 píšťalami je najväčším voľne stojacim organom na svete – a pri priaznivom vetre je ho počuť až do Bavorska. Zaujímavosťou je zabudovaná zvonkohra s 18 trubkovými zvonmi. Denne okolo obeda demonštruje približne 15-minútový koncert výnimočnú akustiku tohto hudobného nástroja.

www.festung.kufstein.at

Swarovského svet krištáľov

Tirolsko ponúka aj zaujímavú atrakciu. Vo Swarovského svete krištáľov zažijete mágiu krištáľov v úplne novej dimenzii, ktorá je originálnym spojením moderného umenia, histórie a fascinujúcej prírody.

Nová epocha údivu

Obklopený nádhernou prírodou tirolských hôr vám Swarovského svet krištáľov otvorí cestu k zážitkom pre všetky zmysly. Nechajte sa nadchnúť žiariacim svetom krištáľov, ktoré na vás zapôsobia na prvý pohľad. Svojich návštevníkov si areál hneď na začiatku získa jedinečnou architektúrou a umeleckými inštaláciami, ako je hracia veža, krištáľový oblak z viac ako 800.000 ručne osadených krištáľov alebo kaviareň a reštaurácia Danielov svet krištáľov.

V „Obrovi“ toho môžete obdivovať ešte viac: v jeho výstavných priestoroch úplne prepadnete čaru fascinujúcich krištáľov. Umenie, dizajn a architektúra sa tu spájajú, aby vytvorili nezabudnuteľné jagavé zážitky.
Najväčšiu atrakciu pre najmenších nie je možné prehliadnuť: hracia veža ponúka na štyroch poschodiach veľa zábavy pre deti i celú rodinu.

Na ihrisku, v labyrinte či počas workshopov pre deti čakajú na vaše ratolesti mnohé dobrodružstvá.
Nechajte sa očariť Danielovým svetom krištáľov: kaviareň a reštaurácia s modernou architektúrou sú naozajstnou pastvou pre oči. Nechajte sa rozmaznávať medzinárodnými, regionálnymi a sezónnymi lahôdkami či koláčmi a zákuskami vlastnej výroby.

Nezabudnite ukončiť vašu návštevu Swarovského sveta krištáľov v našom obchode: z nespočetného množstva žiarivých krištáľov si určite vyberiete milú spomienku, ktorá vám bude návštevu u „Obra“ ešte dlho pripomínať.

Štyri nové zázračné komnaty

Swarovského svete krištáľov otvorené štyri nové zázračné komnaty, ktoré navrhli medzinárodní renomovaní umelci. Indický dizajnér Manish Arora, rakúsky multimediálny umelec André Heller, izraelský umelec Arik Levy a mexická hviezda medzi architektmi Fernando Romero vytvorili po jednej zázračnej komnate. Za ich zvučnými názvami Ready to Love, Heroes of Peace, Emotional Formation a El Sol sa ukrývajú vzrušujúce, pestré a prekvapivé inštalácie so zmyslom pre detail, ktoré sa postarajú o ešte viac nezabudnuteľných zážitkov a údivu vo Swarovského svete krištáľov.

Tirolsko - Swarovského svet krištáľov

Hofburg v Innsbrucku

Hofburg v Innsbrucku je jednou z troch najreprezentatívnejších stavieb v Rakúsku a bolo to kedysi obľúbené sídlo Habsburgovcov. Každý, koho zaujíma Tirolsko, môže uprostred hôr názorne študovať životný štýl cisárovnej Márie Terézie, Sisi a ďalších.

Kto po takej veľkej dávke romantiky z obdobia cisársko-kráľovskej monarchie dostane chuť na kávu s mliekom v útulnej atmosfére, mal by navštíviť kaviareň „Café Sacher“. Nejde, samozrejme, o viedenský originál, ale o jeho náprotivok so sídlom v innsbruckom Hofburgu, ktorý v otázke kulinárskej rafinovanosti v ničom nezaostáva za svojím veľkým vzorom.

www.hofburg-innsbruck.at

Plošina s výhľadom – Stubaier Gletscher

Tirolsko ponúka aj túto plošinu v nadm. výške 3200 m a vyčnievajúcou 6 m nad hlbinou. Grandiózny ničím neobmedzovaný výhľad začína pohľadom na Zillertalské a Stubaiské Alpy, Dolomity a belostné Kalkalpy. Výsledkom niekoľkotýždňového stavebného ruchu bolo v septembri 2008 ukončenie panoramatickej visutej plošiny o rozlohe 80 m² s výhľadom, ktorý stál za námahu. Ukotvenie oceľovej konštrukcie je v skale, asi 100 metrov od vrcholovej stanice Schaufeljochbahn.

„Chceli by sme vytvoriť preduchovnené miesto odpočinku, kde by nachádzali pocit uvoľnenia ľudia s trvalým stresom, kde by mohli nechať voľný priechod svojim myšlienkam a vnímali iba pôžitok z nekonečnosti sveta hôr“, takto charakterizuje myšlienku stavby plošiny Reinhard Klier, člen predstavenstva správy strediska Stubaier Gletscherbahn. V bezprostrednej blízkosti plošiny sa v nadm. výške 3150 m stará o blaho hostí „Jochdohle“, najvyššie položená horská reštaurácia v Rakúsku.

www.stubaier-gletscher.com

ZDROJ: Austria.info

Nezabudnite, že prácu v Rakúsku si bez problémov môžete nájsť cez našu platformu Job4gastro 🙂 A to úplne bez poplatkov za sprostredkovanie

job4gastro - jednoduchý spôsob ako si nájsť prácu v Rakúsku