Celoštátny LOCKDOWN v Rakúsku

Vážení priatelia, Rakúsko zavádza celoštátny lockdown a povinné očkovanie ! Od pondelka (22.11.2021) začne v celom Rakúsku platiť tvrdý lockdown – To by malo platiť od pondelka maximálne 20 dní, uviedol rakúsky kancelár Alexander Schallenberg. Počas tejto doby môžu ľudia opustiť dom len z naliehavých dôvodov. Podľa informácií by školy a škôlky mali zostať otvorené, ale deti môžu zostať doma a dostanú materiál potrebný k výučbe. Po desiatich dňoch by malo dôjsť k prehodnoteniu opatrenia a rozhodnutiu o ďalšom postupe.  Od pondelka platí vo všetkých vnútorných priestoroch povinnosť nosiť respirátor FFP2 a odporúčaný je home office.

Povinné očkovanie od februára 2022

Od 1. februára 2022 by navyše malo byť zavedené celoplošné povinné očkovanie. Politická veľmoc v Rakúsku dlho odmietala povinné očkovanie. „Musíme sa však pozrieť realite do očí. Napriek masívnemu úsiliu sa nepodarilo získať dostatok ľudí na očkovanie. Následkom toho sú plné jednotky intenzívnej starostlivosti a obrovské ľudské utrpenie. Nechceme piatu vlnu, nechceme šiestu ani siedmu vlnu. Vírus nezmizne, zostane. Uzatvorenie krajiny je náročný krok. Veľmi to bolí.“ povedal kancelár. Uzavretie krajiny na niekoľko dní a povinné očkovanie v Rakúsku je teda realitou.

Čo to znamená pre vás, milí gastronadšenci ?

Keďže sa zatvárajú všetky gastro prevádzky ako aj hotely, nevieme vám momentálne sprostredkovať prácu v tejto oblasti. Nedostávame ani nové ponuky. Vieme sa s vami ale dohodnúť na aktuálnych ponukách s nástupom PO skončení lockdownu – nakoľko po skončení tohto „uzamknutia“ krajiny by mala zimná sezóna začať a prebiehať bez problémov – AVŠAK UŽ LEN PRE OČKOVANÝCH.

Priatelia, my by sme vás nikdy nenútili do očkovania, je to každého osobná vec, osobné rozhodnutie, presvedčenie. Nedokážeme s nariadeniami krajiny resp. konkrétnych prevádzok urobiť nič – ak nám povedia, že musia byť všetci zamestnanci zaočkovaní, tak vás nemôžeme vziať ak ste neočkovaní ☹ Dokonca vám nezaručujeme, že ak teraz už pracujte v Rakúsku a ste nezaočkovaní, tak že si vás tam nechajú – s najväčšou pravdepodobnosťou nie ☹ Prosíme pre to, aby ste neboli nahnevaní na nás, keď vám nebudeme kvôli očkovaniu vedieť vybaviť prácu, my za to naozaj nemôžeme.

Tento celoštátny lockdown je problémom aj pre nás – Job4gastro. Preto sme sa rozhodli na dobu určitú ponúkať vám prácu v iných ako gastro odvetviach – v takých, ktoré sú a budú otvorené a fungujúce aj počas akéhokoľvek lockdownu (pekár, cukrár, skladník, pomocná sila, vodič, elektrikár, zvárač, murár, obkladač a pod.).

Tieto pracovné pozície ponúkame a sprostredkovávame pod hlavičkou platformy JOB4EU

Všetky aktuálne ponuky mimo gastra budeme zverejňovať aj na našom hlavnom webe www.job4gastro.sk ale aj na www.job4eu.sk a samozrejme našej FB stránke.


Hneď vám aj prinášame niekoľko aktuálnych ponúk (pre podrobnosti o ponuke kliknite na obrázok):